Planowana inwestycja obejmuje trzy obszary (sportowo-rekreacyjny, hotelowy i mieszkalny) położone w centrum Stodół – najmniejszej z dzielnic Rybnika, tuż poniżej zapory spiętrzającej wody Zalewu Rybnickiego, na skraju rozległego kompleksu leśnego ciągnącego się poprzez Rudy Raciborskie aż do Kędzierzyna Koźla.

Ośrodek sportowo – rekreacyjny ma powstać w miejscu byłej stadniny koni. Na działce znajduje się zabytkowy dworek pocysterski z XVIII wieku wraz zabudowaniami gospodarczymi,oraz wybudowana w późniejszym okresie opuszczona hala ujeżdżalni i stajnie. Do stadniny należała również oddalona o ok 200 m otwarta ujeżdżalnia, na terenie której planowana jest lokalizacja osiedla mieszkaniowego. Po obu stronach zalewu w odległości kilkuset metrów od planowanej inwestycji znajdują się dwa ośrodki żeglarskie. Obie działki graniczą z rzeką Rudą.

Ośrodek kajakowy leżący na przeciwległym brzegu rzeki przy północno-wschodnim narożniku obszaru sportowo – rekreacyjnego jest miejscem startu spływów na jednej z najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce. Trasa rowerowa przebiegająca przez Stodoły zaczyna się przed Bazyliką Mniejszą w centrum miasta i prowadzi wzdłuż rzeki Rudy i brzegiem Zalewu Rybnickiego aż do sieci ścieżek rozciągającej się po całym Parku Krajobrazowym. W najbliższym czasie przewiduje się dociągnięcie linii zabytkowej kolejki wąskotorowej z Rud Raciborskich do stacji w na terenie planowanego ośrodka sportowego.